Priešmokyklinukų išvyka į žemaičių kaimo muziejų

• Paskelbta: 2023-10-03
  • Kategorija: Išvykos

Rugsėjo 28 dienos rytą priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai bei juos lydintys pedagogai lankėsi Žemaičių kaimo muziejuje, kuris yra Žemaičių muziejaus „Alka“ padalinys. Ten dalyvavo edukacijoje „Mažas piemenėlis turi botagėlį“. Autentiškoje aplinkoje – neturtingo valstiečio sodyboje – vaikai susipažino su anuometine aplinka, sužinojo apie piemenuko darbą, gyvenimo sąlygas, aprangą. Apsirengę naminės drobės marškiniais, prijuostėmis, ugdytiniai vaikščiojo avėdami klumpėmis, naščiais nešė kibirus, išbandė botagėlį, žaidė senojo kaimo žaidimus. Pasidžiaugę draugiškomis avytėmis ir pamaitinę dobiliukais triušiukus, vaikai ir patys ragavo „piemenukų kugelio“ – lauže keptų bulvių. Iš edukacijos visi grįžo pilni įspūdžių, smagiai praleidę laiką. Ši išvyka  jau antroji iš suplanuotų vykdant projektą „Gėrio link“.

Logopedė Inga Drungilienė