PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO VAIKŲ IŠVYKA Į ALPAKŲ ŪKĮ

• Paskelbta: 2023-09-16
  • Kategorija: Išvykos

Gražią, rudenišką rugsėjo 14 dieną dviejų priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai, lydimi mokytojų, lankėsi alpakų ūkyje, esančiame Klaipėdos rajone. Ūkis „Čiobrelių rojus“ yra įsikūręs Kojelių kaime natūraliame gamtos prieglobstyje, miškų apsuptyje. Šiuo metu čia gyvena 18 alpakų. Vaikai turėjo unikalią progą su jomis ne tik artimiau susipažinti, sužinoti, kuo ypatingi šie gyvūnai, kuo minta, kaip tarpusavyje bendrauja, bet ir jas pamaitinti paruoštais skanėstais – morkomis. Taip pat susipažinome su mažyliu alpakiuku, gimusiu tik prieš keturias dienas. Pasak namų šeimininkės, liesti ypač minkštą ir švelnų alpakų kailį yra tam tikra pojūčių terapija vaikams ar negalią turintiems žmonėms. Tuo taip pat galėjome įsitikinti, nes alpakos buvo labai draugiškos ir jaukios, leidosi apkabinamos, paglostomos. Susipažinę su egzotiškais gyvūnais, vaikai galėjo pasidžiaugti ten pat, narveliuose, auginamais dekoratyviniais triušiukais.

Išvyka buvo puiki proga ne tik prisiliesti prie gamtos, pasidžiaugti gyvūnėliais, bet ir kartu pabūti su draugais, pažaisti, pabendrauti, pasimėgauti rudens saule, miško ramybe.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Daiva Pučkorienė