Žemaitijos regiono vaikų konferencija „Mes – mažieji žemaitukai“

  • Paskelbta: 2024-04-05
  • Kategorija: Renginiai

Salantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus pedagogai ir ugdytiniai, tęsdami gražią tradiciją išlaikyti ir puoselėti žemaitišką tarmę, norą pažinti žemaičių papročius, plėtoti mokytojų bendradarbiavimą ir dalijimąsi gerąja patirtimi bei įkvepiančiomis iniciatyvomis, balandžio 3 d. surengė Žemaitijos regiono vaikų konferenciją ,,Mes – mažieji žemaitukai“. Šį kartą šventė vyko Žemaitijos istoriją menančiame dvare – Bukantės dvaro sodyboje Plungės rajone. Bukantę išgarsino joje gimusi lietuvių literatūros klasikė Žemaitė. Tokia autentiška aplinka įkvėpė ir konferencijos temą: šiais metais pasirinkta pokštų, pajuokavimų tema. Vaikučiai ne tik išgirdo įdomių pasakojimų apie žemaičių gyvenimo būdą, bet ir patys dainavo, skaitė žemaitiškus tekstus, pokštavo, atliko įvairias užduotis bei žaidė žaidimus. Mokytojos turėjo prisiminti bent po vieną žemaitišką žodį, kurį buvo privaloma užrašyti įeinant į salę ant plakato „Žemaitėška rašliava“. Konferencijoje dalyvavo Skuodo lopšelio-darželio, Skuodo rajono Mosėdžio lopšelio-darželio, Plungės rajono Liepijų mokyklos Platelių universalaus daugiafunkcio centro, Plungės lopšelio-darželio „Saulutė“ bei Kretingos rajono Salantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Rasa“ vaikų komandos. Kiek daug nuoširdžių žodžių išsakyta, kiek daug šiltų palinkėjimų buvo išdalinta! Visos ,,ruodas“ vyko žemaičių tarme. Vaikai buvo apdovanoti siurprizais bei didele dovana – galimybe kalbėti savo – žemaičių – tarme.

Autorius:
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Pučkorienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos