Gimnazijos taryba

Informacija

Gimnazijos taryba (toliau – Taryba) yra aukščiausioji Gimnazijos savivaldos institucija, atstovaujanti vaikams ir mokiniams, mokytojams, tėvams (globėjams, rūpintojams) ir vietos bendruomenei.

Taryba telkia Gimnazijos vaikus ir mokinius, mokytojus, tėvus (globėjus, rūpintojus) ar kitus teisėtus vaiko ir mokinio atstovus, vietos bendruomenę demokratiniam Gimnazijos valdymui, padeda spręsti Gimnazijai aktualius klausimus, atstovauti teisėtiems Gimnazijos interesams.

Taryba sudaroma iš vaikų ir mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų), mokytojų, mokinių ir vietos bendruomenės atstovų. Tarybos narių skaičių ir jos veiklos kadencijos trukmę nustato Gimnazijos direktorius. Į Tarybą lygiomis dalimis tėvus (globėjus, rūpintojus) renka vaikų ir mokinių tėvų susirinkimas, mokytojus – Mokytojų taryba, mokinius – Mokinių taryba, vieną – tris vietos bendruomenės atstovus – Gimnazijos direktorius. Tarybos nariu asmuo gali būti renkamas ne daugiau kaip dvi kadencijas. Tarybos nario įgaliojimai nutrūksta, kai pasibaigia įgaliojimo laikas, kai jis nebegali eiti savo pareigų dėl sveikatos būklės, atsistatydina, pripažįstamas neveiksniu arba kai jo elgesys nesuderinamas su Tarybos nario pareigomis. Naujas narys paskiriamas atitinkamai Mokytojų tarybos, Mokinių tarybos arba vaikų ir mokinių tėvų siūlymu.

Tarybos nariu negali būti Gimnazijos direktorius, valstybės politikai, politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai.

Tarybos pirmininkas, jo pavaduotojas ir sekretorius renkami atviru balsavimu pirmame Tarybos posėdyje. Posėdžiuose kviestinio nario teisėmis gali dalyvauti Gimnazijos direktorius, su Gimnazijos bendruomenės veikla susijusių įstaigų, organizacijų atstovai, kurie nėra Tarybos nariai.

Posėdžius šaukia Tarybos pirmininkas. Tarybos posėdžiai kviečiami ne rečiau kaip du kartus per metus. Prireikus gali būti sušauktas neeilinis posėdis. Posėdis teisėtas, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai Tarybos narių. Nutarimai priimami posėdyje dalyvaujančių balsų dauguma. Nutarimai priimami Tarybos posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia pirmininko balsas.

Gimnazijos tarybos funkcijos

• Teikia siūlymus dėl Gimnazijos strateginių tikslų, uždavinių ir jų įgyvendinimo priemonių.
  • Pritaria Gimnazijos strateginiam planui, metiniam ir ugdymo planams,  Gimnazijos nuostatams, darbo tvarkos taisyklėms, kitiems Gimnazijos veiklą reglamentuojantiems dokumentams, teikiamiems Gimnazijos direktoriaus.
  • Teikia siūlymus Gimnazijos direktoriui dėl Gimnazijos nuostatų pakeitimo ar papildymo, Gimnazijos vidaus struktūros tobulinimo.
  • Svarsto Gimnazijos lėšų naudojimo klausimus.
  • Kiekvienais metais Taryba vertina Gimnazijos vadovo metų veiklos ataskaitą ir teikia savo sprendimą dėl ataskaitos Savivaldybės tarybai.
  • Teikia siūlymus Kretingos rajono savivaldybės tarybai dėl Gimnazijos materialinio aprūpinimo, veiklos tobulinimo.
  • Svarsto metodinės tarybos, mokinių ir tėvų (globėjų, rūpintojų) savivaldos institucijų ar Gimnazijos bendruomenės narių iniciatyvas ir teikia siūlymus Gimnazijos direktoriui.
  • Teikia siūlymus dėl Gimnazijos darbo tobulinimo, saugių vaikų ir mokinių ugdymo ir darbo sąlygų sudarymo, talkina formuojant Gimnazijos materialinius, finansinius ir intelektinius išteklius.
  • Svarsto Gimnazijos direktoriaus teikiamus klausimus.
  • Atlieka visuomeninę Gimnazijos valdymo priežiūrą.

Tarybos nutarimai yra teisėti, jei jie neprieštarauja Lietuvos Respublikos teisės aktams.

Taryba už savo veiklą vieną kartą per metus atsiskaito Gimnazijos bendruomenei.

ŠMSM