Susitikimas su kryždirbiu Antanu Vaškiu

Sausio 25 dieną gimnazijoje lankėsi Žemaitijos nacionalinio parko kultūrologė Aldona Kuprelytė ir kryždirbystės meistras, konkurso „Aukso vainikas“ nugalėtojas Antanas Vaškys. Kultūrologė Aldona Kuprelytė 2G klasės mokiniams papasakojo, kodėl ir kokie kryžiai, koplytėlės, koplytstulpiai buvo statomi Žemaitijoje, o kryždirbys Antanas Vaškys priminė, kad Salantai yra medžio meistrų kraštas, nes jame gyveno ir gyvena kuriančių medžio meistrų. Pasak meistro, drožybos įrankių įvaldymo technikos mokomasi net penkerius metus. Mokiniams meistras atvežė parodyti kelis savo darbo įrankius, kuriems apie šimtas metų. Menininkas sako, kad svarbu išsaugoti kryždirbystės tradicijas, „nenuklysti į lankas“, išlaikyti savitumą.

Pamokos pabaigoje mokiniai turėjo galimybę sužaisti dėlionės žaidimą, kurio metu reikėjo greitai ir teisingai iš dalių sudėlioti mažosios architektūros simbolius – kryžių, koplytstulpį, stogastulpį, koplytėlę.

Mokytoja Rasa Bumblienė