Mažieji mokslininkai

Ikimokykliniame amžiuje vaikai labai smalsūs: tyrinėja, kasdien išbando naujus, jiems nežinomus dalykus, stebi, eksperimentuoja. Norėdami suvokti dalyko esmę, vaikai turi patys, per patirtį, išsiaiškinti, atrasti ir pažinti juos supantį pasaulį.

Todėl šią savaitę Salantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Rasa“ ugdytiniai buvo kviečiami prisijungti prie eksperimentų ir bandymų savaitės. Grupėms buvo pasiūlyti 4 eksperimentai: „Pripūsk balioną kitaip“, „Spalvoti muilo burbulai“, „Vulkano išsiveržimas“, „Vaikštantis vanduo“. Šie eksperimentai ir tyrinėjimai padėjo ikimokyklinukams lavinti savo pojūčius: regėjimą, lytėjimą, klausą, akies-rankų koordinaciją.

Tyrinėjimai, bandymai, eksperimentavimas – tai raktas į stebuklingą pasaulio pažinimą. Ačiū grupių mokytojoms už įamžintas emocijas eksperimentų metu.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Roberta Kazlauskienė