ŽEMAITIJOS REGIONO STEAM KONFERENCIJA „ŽMOGUS IR GAMTA“

• Paskelbta: 2023-06-07
  • Kategorija: Renginiai

Birželio 2 dieną Salantų gimnazijoje įvyko Žemaitijos regiono STEAM konferencija „Žmogus ir gamta“, kurią tradiciškai organizavo Salantų gimnazijos ir Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos biologijos mokytojos Rasa Bumblienė ir Aurelija Orlovienė. Konferencijos tikslas – skatinti aktyvų ir efektyvų mokinių, mokytojų, mokslininkų bendradarbiavimą, kartu atliekant praktines bei teorines STEAM veiklas ir dalinantis gerąja patirtimi. Konfencijoje dalyvavo mokiniai su savo gamtos mokslų mokytojais iš Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos, Viešosios įstaigos Pranciškonų gimnazijos, Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro, Telšių rajono Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos, Kretingos rajono Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos, Klaipėdos Hermano Zudermano ir Klaipėdos Vydūno gimnazijų.

Konferenciją sudarė dvi dalys – teorinė ir praktinė. Teorinėje dalyje mokiniams ir mokytojams Klaipėdos universiteto Botanikos sodo direktorė dr.(HP) Asta Klimienė papasakojo apie invazinius augalus ir jų daromą neigiamą poveikį ekosistemoms. LSMU Neuromokslų instituto Oftalmologijos laboratorijos Jaunesnioji mokslo darbuotoja Greta Gedvilaitė trumpai apžvelgė genetikos mokslo istoriją ir pristatė šio mokslo pažangą. Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos Salantų regioninio parko grupės lankytojų centro administratorė Donata Jonušaitė papasakojo apie saugomus parko vertingus objektus. Savo tiriamąjį darbą „Vandens kietumo poveikis ridikėlių vystymuisi“ pristatė Salantų gimnazijos abiturientė Aistė Narvilaitė. Tiriamąjį darbą „Greitoji mada ir tekstilės irimas gamtinėmis sąlygomis“ pristatė Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinė Samanta Gagilaitė (vadovė – biologijos mokytoja metodininkė Aurelija Orlovienė).

Praktinėje STEAM dalyje mokiniai dirbo sekcijose ir atliko po du skirtingus praktinius darbus. Praktinėms veikloms vadovavo Telšių STEAM atviros prieigos centro metodininkai Juozas Maneikis, Rima Gintalienė, Remigijus Tamaševičius, Salantų gimnazijos mokytojai Ramunė Ruginienė, Aurelija Bėrantaitė, Gintarė Salienė, Bronislovas Bagočius, Rasa Bumblienė.

Konferencijos pabaigoje mokiniai trumpai apžvelgė, ką jie išmoko, suprato, kas jiems buvo netikėto. Visi šio renginio dalyviai buvo apdovanoti smulkiomis organizatorių dovanėlėmis.