Paminėta gedulo ir vilties diena

Birželio 14 dieną Salantų gimnazijoje paminėta Gedulo ir Vilties diena. Ji reikšminga kiekvienam lietuviui. Tarptautinė komisija, kaip ir kasmet, kartu su kitomis institucijomis inicijavo šios dienos minėjimą Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose. Komisija pakvietė prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Vilties paukštė“ ir taip paminėti 82-ąsias pirmųjų trėmimų metines, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

Mūsų gimnazijoje vyko pilietiškumo pamoka, kurios metu prisiminėme mūsų šalies istoriją. Mokinių padarytais paukščiais pagerbėme buvusius tremtinius. Be širdyje degančios vilties, galbūt nebūtų išgyvenęs nė vienas tremtinys. Mūsų visų pagrindinė užduotis ir tikslas – paminėti šią skaudžią Lietuvos patirtį, perduoti išgirstus tremtinių prisiminimus savo vaikams.

Kristina Sungailaitė-Mockuvienė