KONKURSAS „KALBU ŽEMAITIŠKAI ŽEMAITĖS TĖVIŠKĖJE 2023“

• Paskelbta: 2023-05-24
  • Kategorija: Konkursai

Gegužės 23 d. Žemaitės tėviškėje, Bukantėje, vyko rajoninis 1–4 klasių mokinių skaitymo konkursas „Kalbu žemaitiškai Žemaitės tėviškėje“, kurio tikslas skatinti žemaičių tarmės vartojimą, puoselėti jos autentiškumą. Konkurse dalyvavo šešiolika pradinukų iš įvairių rajono mokyklų. Dalyvius vertino komisija (Pirmininkas – Romualdas Jonauskas ir Aušra Petrošienė), kuri kreipė dėmesį į žemaičių tarmės mokėjimą, teksto originalumą, skaitomo teksto kalbos išraišką, bendravimą su auditorija.

Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir saldžia dovanėle, o nugalėtojai – Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus diplomais. Mūsų gimnazijos pradinukams šis konkursas taip pat buvo sėkmingas:

Edgaras Petrov (4a kl.) – 1 vieta, mokytoja A. Zaleckienė; Justė Domarkaitė (2b kl.) – 1 vieta, mokytoja J. Žiobienė; Benediktas Daukša (2a kl.) – 2 vieta, mokytoja R. Zorgevičienė; Liepa Narvilaitė (3a kl.) – 2 vieta, mokytoja D. Žilinskienė.

Sveikiname žemaitiškos tarmės puoselėtojus ir prizininkus.

Konkurso organizatorės mokytojos Daiva Žilinskienė ir Jūratė Žiobienė