LAVA RIEDULYTĖ AKMENŲ KARALYSTĖJE

• Paskelbta: 2024-05-23
  • Kategorija: Išvykos

Gegužės 22 d. Salantų gimnazijos III ikimokyklinės grupės ugdytiniai, lydimi mokytojų ir vaikų tėvelių, lankėsi Mosėdžio akmenų muziejuje, kur vyko edukacinis užsiėmimas „Lava Riedulytė akmenų karalystėje“.

Legenda byloja, kad malūnuose gyvena ne tik velniukai, bet ir pelytės. Edukacinio užsiėmimo metu edukatorė pavirto pelyte Lava Riedulyte ir pakvietė vaikus kartu pažinti 230 metų senumo vandens malūną ir jame įsikūrusią akmenų karalystę. Pelytė, remdamasi įvairiais pasakojimais, legendomis ir žaidimais, pristatė muziejų-malūną: vaikai tyrinėjo įvairias uolienas liesdami ir uostydami, stebėjo eksponatus, apšviestus UV lempa ir lazeriukais; vėliau bandė įsikūnyti į malūnininkus ir su akmenukais „malė“ grūdus ir galiausiai vaišinosi iškepta duonele. Kitoje edukacijos dalyje vaikai, naudodamiesi žemėlapiu, ieškojo lobių didžiulėje muziejaus lauko ekspozicijos teritorijoje. Veiklos užteko visiems – ir mėgstantiems klausytis, matyti bei paliesti, ir mėgstantiems aktyviai pažinti pasaulį. Po edukacijos visi kartu surengėme smagų pikniką muziejaus parke.

Mokytojos Estera Žilinskienė ir Edita Kaniavienė