MAŽOS RANKELĖS SAUGO ŽEMĘ

Kovo 20d. minima Žemės diena. Ji švenčiama visame pasaulyje. Šios dienos tikslas yra išsaugoti tai, kas svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą…

Šią dieną paminėjo ir Salantų gimnazijos I ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai. Vaikai kartu su mokytoja aptarė, kas yra žemė, kokiomis spalvomis daugiausiai žemė yra nusidažiusi, ką tos spalvos simbolizuoja. Ugdytiniai turėjo galimybę pamatyti, kiek šiukšlių yra planetoje, kokios daugiausiai šiukšlės išmetamos. Vyko diskusija, kaip šiukšlės kenkia orui ir vandeniui, ką mes, vaikai, galime padaryti, kad mūsų planeta būtų švaresnė. Vyko planetos valymo imitacija, judrus žaidimas „Oras, vanduo, žemė”, vaikai dažė delniukus ir taip bandė apkabinti žemę, piešė žemei bendrą piešinį. Įtvirtinimui stebėjo ir aptarė filmuką „Ką pasakė Kakė Makė? Žemės diena”.

Mylėkime Žemę, būkime vaikui pavyzdžiu kiekviename jo žingsnyje, mokykime džiaugtis mūsų gamta palikdami ją švarią ateinančioms kartoms.

Ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Roberta Kazlauskienė

Nuotraukos: