PASISLĖPUSIOS RAIDĖS

Salantų gimnazijos priešmokyklinės ugdymo jungtinės grupės vaikai vykdydami savaitės temą „Kur slepiasi raidės?“ atliko įvairių veiklų: bandė perskaityti draugo paslėptą raštą, klausė K. Kasparavičiaus kūrinį „Riestainiai”. Išklausę kūrinį, ir patys ragavo riestainių, apibūdino jų skonį, išvaizdą, samprotavo, į ką jie panašūs. Vieniems vaikams jie buvo panašūs į raidę O, kitiems į ratą ar šviestuvą. Tačiau atkandę riestainio pamatė, kad iš raidės O jie virto raidėmis C, J, I, U, Č. Iš jų vaikai dėliojo žodžius ir įsitikino, kad vieni turi reikšmę, o kiti – bereikšmiai. Kadangi veiklose svarbus ir tvarumas, tai ugdymui(si) puikiai pasitarnavo ir reklaminiai leidiniai iš parduotuvių. Vaikai kirpo įvairias prekes ir atliko užduotis. O tėveliai (globėjai) buvo kviečiami dalyvauti parodoje „Pasislėpusios raidės“, t.y. kartu su vaiku ieškojo raidžių eidami namo, keliaudami ar namų aplinkoje. Jas užfiksavę pasidalino su grupės mokytojomis. Nuotraukų sulaukėme gausiai ir sakom TĖVELIAMS nuoširdų AČIŪ. Parodėlė surengta grupėje, vaikai turi galimybę nuotraukėlėse ieškoti raidžių ir jas flomasteriu apvesti, nes visos nuotraukėlės įlaminuotos. Taip pat visos iki vienos nuotraukos sugulė ir į skaitmeninę knygutę kaip ugdymo(si) priemonė, kuri pasitarnaus lavinant vaikų atidumą, kantrybę, kūrybingumą, kalbą ir palengvins įsimenant raides. Ši priemonė pristatyta ir respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų metodinių priemonių bei didaktinių-kalbinių žaidimų projekte „Didaktiniai žaidimai“.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Rūta Domarkienė ir Laima Jakumienė