Regioninis renginys „Mona poiki šeiminelė“

Skuodo rajono savivaldybė 2024 metus paskelbė žemaičių krašto amatų, kulinarinio paveldo ir žemaitiško rašto metais. Šia gražia intencija balandžio 9 dieną Skuodo rajono Mosėdžio lopšelis- darželis sukvietė Žemaitijos regiono ikimokyklinio ugdymo vaikučius į renginį „Mona poiki šeiminelė”, kuris vyko svečių namuose „Kaštonas”. Šventėje dalyvavo Mosėdžio, Barstyčių, Sedos, Salantų, Skuodo, Ylakių lopšelių-darželių vaikučiai. Mūsų darželio vaikučiai kartu su meninio ugdymo mokytojomis Vilma Budriene ir Vita Baužyte paruošė improvizaciją lietuvių liaudies instrumentais bei žemaičių krašto dainą „Graži puoni pelieda”. Velykų bobutė ir kiškis kvietė visus atlikti įvairias užduotis: iš siūlų pinti pynę, gaminti kastinį, marginti kiaušinius, daryti apyrankes, lipdyti molinį paukštuką, verpti kalvaratu, vyti siūlus, kočėlu lyginti rankšluosčius… Po darbų vaišinomės saldumynais, žemaitiškais valgiais, šokome, dainavome. Kupini įspūdžių, žinių ir su puikia nuotaika grįžome namo.

Meninio ugdymo mokytoja Vilma Budrienė