TĘSIAMAS PROJEKTAS „MANO LIETUVA – IŠ DAUG DALELIŲ“

Kretingos r. Salantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Rasa“ mokytojos Edita Kaniavienė ir Aurelija Domarkienė jau ketveri metai kaip vasario–kovo mėn. vykdo ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projektą „Mano Lietuva – iš daug dalelių“. Šis projektas jau antri metai vadinamas tarptautiniu projektu.

Šiuo projektu siekiama ugdyti vaikų tautinę savimonę, kultūrinį tapatumą, stiprinti ryšį su gimtuoju regionu, skatinama bendradarbiauti šalies ir užsienio ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Projekte dalyvavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai iš 81 įvairių Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir 4 užsienio šalių: ISLANDIJOS, DANIJOS, TURKIJOS, NORVEGIJOS. Naudodami STEAM metodikos elementus pasirinktomis kūrybinės raiškos priemonėmis (lipdymas, piešimas, aplikavimas ir kt.), išradingai, kūrybiškai veikdami konstrukciniais ir inžineriniais sugebėjimais, Lietuvos projekto dalyviai kūrė savo kaimo, miestelio, miesto herbus, simbolius, puošė ar aplikavo pavadinimus. Užsienyje gyvenantys projekto dalyviai kūrė Lietuvos Respublikos valstybinius simbolius ir įsimintinų vietovių pavadinimus.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Edita Kaniavienė ir Aurelija Domarkienė